Naszym celem jest radość z nauki, a narzędziem do jej osiągnięcia udany eksperyment, który Państwa dziecko samodzielnie przeprowadzi.

Chcemy jeszcze bardziej rozbudzić dziecięcą ciekawość i pokazać naukę od najciekawszej strony. Dziecko będzie miało możliwość stać się prawdziwym odkrywcą oraz poprowadzić swoje pierwsze prawdziwe eksperymenty naukowe. Będziemy inspirować i rozwijać ciekawość. Zapewnimy także stałą opiekę i pomoc w taki sposób, aby każde z dzieci było dumne z siebie, a eksperyment się udał. Zajęcia trwają 60 minut. Działamy mobilnie – z przyjemnością odwiedzimy Państwa przedszkole lub szkołę podstawową.

Poniżej zamieszczamy listę aktualnych tematów zajęć:

  • „Mydło wszystko umyje” – Dlaczego trzeba myć ręce wodą z mydłem? Czy mydło ma ogon i głowę?  Dzieci namalują bajecznie kolorowy obraz na mleku, a przede wszystkim przygotują mydełko, według własnego pomysłu.
  • „Światła i kolory” – Każdy młody odkrywca chciałby wiedzieć dlaczego tęcza ma siedem kolorów albo jak działa telewizor.  Podczas zajęć odpowiemy na te pytania, a także pokażemy  jak wykonać piękną, żelową świeczkę.
  • „Kolorowe kredki” – Uczestnicy wykonają fantastyczne kredki w kształcie klocków lego! A ponadto będą mieszać kolory, robić cukierkową tęczę oraz dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o kolorach.
  • „Kule, sfery, planety”– Ile planet krąży wokół słońca? Z jaką szybkością porusza się światło? Co wspólnego ma pilot od telewizora z obserwacjami kosmosu? Na te i inne pytania odpowiemy na zajęciach, a przy okazji, każdy będzie miał możliwość wykonania własnej, odbijającej się planety.
  • „Przyciągająca nauka” – Sprawdzimy co przyciągają magnesy, czy pole magnetyczne działa w wodzie oraz zagramy w magnetyczny wyścig! Każdy uczestnik wykona swój magnesik na lodówkę.
  • „Bąbelkowy zawrót głowy” – Uczestnicy dowiedzą się czym jest gaz, co to woda gazowana, dlaczego rośnie ciasto w piekarniku. Dzieci zagrają w grę „stany skupienia materii” wcielając się w atomy, zrobią chemiczne jojo, a co najważniejsze wykonają własną, pachnącą kulę do kąpieli.
  • „Jeden pstryk” – Co przewodzi prąd, a co jest izolatorem? Co ma wspólnego artystyczny szkic z układem scalonym? Czy owoce śpiewają? Na te i inne pytania odpowiemy na zajęciach dotyczących elektryczności, a każdy z uczestników wykona świecącą kartkę.
  • „Gęste czy lepkie?” – Co jest cięższe: kilogram żelaza czy kilogram pierza? Dlaczego o złodzieju mówi się, że ma „lepkie rączki”? Co łączy mąkę ziemniaczaną ze współczesną piłką nożną? Wszystkiego dowiecie się na zajęciach o lepkości. Każdy uczestnik zrobi potwornego gluta.